شنا کردن در خلاف جهت آب، توی فرهنگ ما، همیشه کار سختی به حساب میاد.

برای من امروز چنین حسی تداعی شد.

وقتی الآن محاسبه کردم و متوجه شدم که بعد از 20 سال، اولین سالیه که ماه رمضون، روزه نیستم، خیلی متعجب شدم.

شاید برای خیلی از اطرافیان من، جای کلی سوال داره که چرا؟

ولی خودم توی دلم یه اطمینان قلبی دارم... به تصمیم سختی که گرفتم و از این بابت به خودم افتخار میکنم...

 

پی نوشت: دوستان عزیزی ازم خواستن که سفرنامه بنویسم... با اینکه حرف گفتنی زیاد هست، ولی مطمئن نیستم توی نوشته های عمومی بتونم تمام چیزهایی که دیدم و شنیدم و ادراک کردم، بنویسم. به هر حال تلاشم رو خواهم کرد!

/ 7 نظر / 4 بازدید
kavir

معمولا روزه نگرفتن، سال اولش سخته بعد دیگه عادی میشه :) البته نوستالژی افطار و ربنا بعید می دونم از زندگی نسل ما تا آخر عمر حتی، بره...

kavir

ضمنا لازم دیدم یادآور بشم این روزا روزه گرفتن، شنا کردن بر خلاق جریان آب به شمار میاد نه نگرفتن :)

دو کلمه حرف

همیشه کاری رو که فکر میکنی درسته انجام بده. البته برای تشخیص درست از نادرست هم حسابی وقت بذار.

جفنگ میرزا

من هم امسال روزه نیستمـــ... سختهـــ... ادم با خودش سخت کنار میاد

کویریات

از اینکه به خودت افتخار می کنی واست خوشحالم. من نمی دونم درست چیه خودم هم با خودم درگیرم... ولی اطمینان قلبی حس خوبیه که آدم داشته باشه و داشتنش شکر داره.

تشنه

اگه هنوز عدم انجام واجبات دال بر لائیک شدن نباشه و بر بودن خدای بی همتا هنوز استواری حتما علتشون ناتوانی روحی و جسمیه و یا اینکه از بودن تو اون حس ها لذت نمیبردی یعنی واست اجبار بوده و حالا باید تلاش کنی تا درست به خدا برسی و این افتخار نیست این یعنی تازه آخر صف رفتی ولی اگه متنت یعنی حتی مسلمون نیستی این سقوط افتخار نداره باید فکر کنی که چطور میشه افراد از اونور دنیا به اسلام رو میارن با تحقیق خودجوش اونوقت ما اینجا فقط صرف آموزش غلط نسل پیشین و بدون تحقیق درست و تقلید کورکورانه و چون از با خدا بودن لذت نمیبریم به بودن بی اون افتخار می کنیم .... کمی تأمل کنیم ... تا کی بقیه رو مقصر بدونیم... در هر حال آرزو می کنم برای رشد کردن افتخار کنی ... جداً تو این روزا روزه گرفتن یعنی خلاف جهت آب شنا کردن. روزایی که شناخت حق از باطل در هاله ای از ابهام قرار گرفته. البته اینکه آدم تکلیفش رو با خودش معلوم کنه افتخاره ولی ... به نظر متنت کامل نیست... تو چه با خدا باشی چه بدون خدا اینو بدون اون همیشه حواسش بهت و بهمون هست.

تشنه

20 سال فرصت خیلی خیلی خوبی بود که پایه اعتقاداتت رو خودت محکم کنی نه اینکه بعد از 20 سال عبادت، تازه به سقوط افتخار کنی. شیطان وعده داده که تا لحظه مرگ برای دور کردن مسلمونا از عبادت خدا و خدایی شدن تمام تلاشش رو می کنه و اتفاق افتاده واسه تو یه مصداقشه البته اگه هنوز وجود خدا و قرآن و ابلیس و .. رو قبول داری.دعای عاقبت بخیری یعنی این ....